Sekce - Komunikace s úřady - Téma - Nedávno přijatá změna zákona

« zpět na výběr


BOrej | 08.10.2018 | 23:46:47

Nedávno poslanci s velkou slávou schválili změny v pomoci zdravotně postižených.Přiznám se, že jsem správně nepochopil jak se to bude týkat vozíčkářů. Vím, že dost na to mnozí spoléhali. Rád bych tedy položil dotazy, nebo prosím o krátkou informaci o těchto změnách. Děkuji

 

1. Bude navýšen limit pojišťoven na vozíky? Tedy jestli se hne konečně výš ten limit 21.000 korun, který pojišťovna hradí žadateli?

2. Je již nějak ošetřen vztah žadatel-pojišťovna ohledně starých vozíků, které chtěly pojišťovny vracet i přes původní vysoký doplatek žadatele? Přesněji řečeno jak v kterém kraji.

3.Je šance,aby se nemuselo s každou žádostí o něco chodit k odbornému lékaři, tedy tomu známému triu neurolog, ortoped a nebo rehabilitační? Aby už něco mohl psát praktický lékař. Tedy hlavně u klientů, kteří jsou na vozíku už roky.


Drahoš

Pojišťovny nemají právo chtít něco za co nezaplatili. Pokud zaplatili jen malou část vozíku, dostaanou zpět jen tu. Jinik je to komunistická zlodějna hodna 50tých let.

06.12.2018 | 19:19:47
CZEPA
V loňském roce byla CZEPA vybrána mezi pacientské organizace, které mohou práva pacientů hájit v Pacientské radě (poradní orgán při Ministerstvu zdravotnictví ČR). Spinální pacienty tak hájí Zdeňka Faltýnková, která současně byla vedoucí skupiny pro zdravotnické prostředky při projednávání novely zákona o zdravotním pojištění.
Tato novela zákona byla dlouhé měsíce projednávána na MZ ČR právě se zástupci pacientů, ministerstva, zdravotních pojišťoven, firem aj. Legislativní návrh prošel 3. 10. 2018 v Poslanecké sněmovně, nyní čeká na projednání v Senátu - má být schválen do konce tohoto roku, aby byla platnost zákona nastavena od ledna roku příštího.
Při proběhlých jednáních se podařilo vyjednat:
- úhradu mechanického vozíku ve výši 45.000 Kč (nyní 21.000 Kč)
- příslušenství vozíku hrazeno zvlášť
- převedení pomůcky do osobního vlastnictví uživatele
- zvýšení počtu katetrů pro čistou intermitentní katetrizaci na 7 ks (nyní cca 5 ks).
Dohody při jednáních nastavily pozitivní změny a slušný kompromis. Nyní sledujeme a podporujeme průběh projednávání (a případné navrhované změny). 
Jakmile bude novela zákona schválena, budeme i my na našich webech (CZEPA, Vozejkov) a komunikačních kanálech (zpravodaj Newsletter, FB) o změnách podrobněji informovat.
12.10.2018 | 09:43:19
Pepas

Tento týdeen jsem pořizoval Pantheru.

Ad1)   Limit 21 000. Co jsem mluvil s prodejcem, tak o ničem zatím neví.

Ad2)  Podle mé zkušenosti pojišťovna potřebuje hlavně papír - protokol o likvidaci. Ten jsem vyplnil, starý vozík připravil k odevzdání. Nakonec po domluvě s prodejcem jsem si něco ze starého vozíku ponechal.

Ad3) Tak tady už se něco děje. Já byl pouze u ortopeda, předal mu nabídkový list vozíku a vypsané kódy. On už vše s mojí pojišťovnou vybavil a poukazy pojišťovna poslala přímo prodejci.

 

11.10.2018 | 08:48:32
<< >>
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat zprávy.