Sekce - Asistence - poptávka - Téma - Asistence pro zdravotně postiženého, Praha 9

« zpět na výběr


jíša | 06.07.2017 | 12:45:02

Hledám spolehlivou, zodpovědnou osobu na asistenci. Jednalo by se o pomoc s přesunem z lůžka, oblékáním, hygienou a dalšími úkony. V tuto chvíli ráno  a případně večer/vpodvečer. Pomoc potřebuji každodenně, ale asistence by pravděpodobně byla podle potřeby, abych při výpadku jiné asistence nezůstal  bez pomoci. Děkuji Adresa je Praha Prosek, nejlépe osobu z okolí.


Jiří Salmon

To víte, pane Jíšo, kdyby stát dával na os. asistenta alespoň tolik, kolik cpe do ústavů, tak by bylo všude asistentů dost.

Tím ale, že náš stát stále řídí komunisti (rozlezlí do všech možných, hlavně pravicových stran), kteří vše zavírali do ústavů, aby se na takové lidi nemuseli dívat a kazit si tak dobrý den, nikdy to lepší nebude.

Snad budete mít štěstí.

05.09.2017 | 18:25:52
jíša

Dobrý den, paní Sixtová,

děkuji Vám za odkaz a informaci. Volal jsem nebo psal již asi do všech organizací v Praze, které jsem na netu našel, a které nabízejí pečovatelské nebo asistenční služby. U všech jsem zatím neuspěl. Z důvodů nedostatečných kapacit (nejsou lidi, jsou dovolené) nebo se specializují na jiné skupiny osob (senioři, mentálně znevýhodnění,  členové židovské obce...). Na základě dalších informací hledám i takto  - neformálně pečující,  tedy asistenci nespadající pod organizaci,  někoho, kdo by měl zájem a vztah k vykonávání této činnosti.

s pozdravem Martin

10.07.2017 | 18:13:55
Hana Sixtová

Dobrý den,

chápu, že Vaše výzva je určena spíše neformálním pečujícím. Přesto dodávám informaci, že každý oficiální poskytovatel sociálních služeb je evidován v Registru poskytovatelů sociálních služeb: http://iregistr.mpsv.cz (pro služby v rámci celé ČR).

 

Když se otevře titulní stránka Registru, zvolím pravé tlačítko "Vyhledání služby". V následujícím zobrazení vybírám výklopné okno "kraj" (volím Hlavní město Praha) a ze seznamu sociálních služeb volím "osobní asistence" (nebo jinou podle výběru klienta). Registr následně vybere organizace z dané lokality, které nabízejí vyhledanou sociální službu. Nad přehledem bývá věta "Počet nalezených sociálních služeb: " s uvedeným číslem (tedy za první stránkou zobrazených kontaktů lze klikat na slova "další" pro zobrazení dalších poskytovatelů).

 

Každý poskytovatel vyhledané sociální služby uvádí kontakty - sídlo, telefon, webovou stránku; dále pro jakou cílovou a věkovou skupinu klientů jsou služby určeny. Snadno se tak mohu spojit s daným poskytovatelem a konzultovat své požadavky.

 

Snad tato informace pomůže k dohledání poskytovatelů služby, které byste potenciálně mohl/mohla potřebovat.

S pozdravem

 

Hana Sixtová

sociální pracovnice

10.07.2017 | 11:45:15
<< >>
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidávat zprávy.