06.11.2018
Vozejkov
Hlavní město Praha« zpět na výběr

Společné doprovázené poutě zdravých a handicapovaných

logo Začátek: 13.11.2018  Konec: 13.11.2018

Jste srdečně zváni k setkání se společnou doprovázenou poutí, jejími účastníky i průvodci.

13. 11. 2018 v čase 11:00 – 12:00 v Komunitní centrum Sluneční domov,  Jinolická 931, 190 12, Praha 9 - Dolní Počernice
Vyprávění o tématu a o prožitých okamžicích z pohledu průvodců a účastníků společných poutí.

Naši společnost tvoří nejen lidé tzv. většinové společnosti, ale také lidé s různými zdravotními handicapy a omezeními.  Možná máte někoho takového ve svém okolí. Možná nemáte, ale napadají vás občas úvahy typu:  „chci někomu pomoci, ale nevím jak", „jaké to je mít kamaráda na vozíku",  „jak se na svět dívá člověk s lehkými mentálními limity a jak člověk s poruchou autistického spektra?". Je dobré být občas spolu nebo je lepší, aby každý žil ve svém světě?

Rozhodli jsme se vzájemně setkávat  a vytvořili jsme projekt společných poutí přírodou s přesahem do dalších částí lidské psychiky. Setkáváme se tímto způsobem již více než dva roky a zažili jsme mnoho nezapomenutelných okamžiků a radostných chvil. Zjistili jsme,  že společný čas nás všechny  velmi obohacuje. Zdá se, že ty „zdravé" dokonce o něco více.

Chcete-li zjistit, co to vlastně je společná doprovázená pouť, jak probíhá, proč byste vůbec na takovou pouť měli jít....,  přijďte si vyslechnout povídání průvodců a účastníků. Usedneme do kruhu, představíme projekt poutí, naladíme se fotografiemi, ponoříme se do vyprávění zážitků i toho, proč vlastně celý projekt vznikl a co je jeho smyslem.

Beseda je otevřená, avšak počet míst je omezený. Proto, prosíme, potvrďte svoji účast do 11. 11. 2018 na kontaktech ivana@kruhcentrum.cz nebo tel. 736 442 694. Děkujeme.
 
Těšíme se na setkání s vámi!
Sluneční dům Dolní Počernice, Medou, z.s. Humpolec a Kruhcentrum, z.s. Humpolec
« zpět na výběr