08.04.2018
Centrum Paraple, o.p.s.
Hlavní město Praha« zpět na výběr

Host Pod Parapletem Ondřej Kobza

logo Začátek: 23.04.2018  Konec: 23.04.2018

Host Pod Parapletem V pondělí 23. 4. 2018 v 18:30 Moderuje Václav Uher Centrum Paraple (Ovčárská 471/1b, Praha 10 – Malešice) recepce@paraple.cz Vstup zdarma Srdečně vás zveme!

První piano umístil před svou kavárnu v Krymské ulici. Do práce chodil přes Mírák, tak si řekl, že piano postaví i tam. Dnes si lidi mohou zahrát na dalších padesáti veřejných místech po celém Česku. 

Když mu vyšly piana, začal lačnět po dalším dějství. Ze starých válcových jízdních řádů s přáteli vytvořil veršomaty, po vzoru starých hlásných trub poeziomaty a z obyčejných betonových kostek šachové stolky. To vše dnes běží a baví lidi.

Ačkoliv sám kafe nepije ani nevaří, provozuje v Praze čtyři kavárny. Jeho kabaretiérské café V lese je kultovní obývák pražských hipsterů. Každý den se zde konají akce nejrůznějších povah (koncerty, talkshow nebo bleší trhy). 

Když mu to vyšlo s piany a kavárnou, stal se spolumajitelem Bajkazylu na Náplavce a hned vedle přišpendlil hospodu. Začali mu tam chodit lidi. Dnes je Náplavka neživějším břehem v Praze. 

Není to tak dlouho, co se setkal s paní Dagmar Havlovou, aby ji předložil svůj další nápad. Zpřístupnění střechy pražské Lucerny veřejnosti. Hle, co k jeho nápadu Dagmar později řekla: „Když za mnou Ondřej Kobza přišel s tímto nápadem, byla jsem velmi ráda, protože jsem po tom vždy toužila. Je to krásné místo,“. Světe div se, ze střechy Lucerny se v krátké době stala komunitní zahrada, která víc než cokoli jiného připomíná palubu zaoceánského parníku.

Sám říká, "a pak je tu plný šuplík dosud nerealizovaných myšlenek. Veřejná ohniště, kde by fanoušci této nejlepší televize na světě mohli volně a bezpečně koukat do ohně. Jukeboxy s poezií. Sdílené kompostéry…pingpongové stoly..."

Inu, neříkejte, že něco nejde, nebo přijde tenhle kluk, který neví, že to nejde a udělá to. 

Tenhle kluk se jmenuje Ondřej Kobza a v pondělí 23. 4. bude naším Hostem pod Parapletem. Začínáme v Centrum Paraple v 18:30. Přijďte.

Přijďte si poslechnout poutavé vyprávění zajímavého vizionáře Ondřeje, zjistit jeho další plány, zeptat se, co Vás zajímá.
Moderuje Václav Uher.

Ondřej Kobza a jeho aktivity
www.cafevlese.cz
www.piananaulici.cz
www.thepoetryjukebox.com
www.klubfamu.cz
www.facebook.com/piananaulici
www.facebook.com/cafeneustadt
AMDG

Těšíme se na Vás.

Kontakt: recepce@paraple.cz

« zpět na výběr