26.03.2013
Vozejkov
Zahraničí« zpět na výběr

Expedice Route 66

logo Začátek: 27.03.2013  Konec: 11.04.2013

Závěrečná moto expedice z 5-ti letého cestovatelského cyklu s vozíčkáři a motorkami na všechny kontinenty se koná na matce všech cest - Route 66 v USA

Expedice Route 66

 

Bude to pátá expedice z pětiletého cyklu na 5 kontinentů, kterou Radek Kriegler pořádá pro handicapované cestovatele.


Původní záměr zakončit závěrečnou expedici z 5-ti letého cestovatelského cyklu na všechny kontinenty v Austrálii se nám nepodaří naplnit z důvodu nedostatečných prostředků na realizaci tak náročné expedice. O to více jsme byli rádi za pozvání Olivera Shokouh k němu do Los Angeles, abychom závěrečnou expedici zakončili na slavné Route 66 na motocyklu zapůjčeném v jeho dealerství Harley Davidson.

 

Účastník expedice se ozval na oznámení o akci na serveru Vozejkov.cz. Vozíčkář Lukáš Grüner pojede jako spolujezdec v sedle motocyklu Harley Davidson řízeného Radkem. Doprovodný vůz bude řídit Michaela, Lukášova nastávající, svatbu si naplánovali v Las Vegas v průběhu této cesty.Zde je pár řádků o Lukášových životních zkušenostech:

Jmenuji se Lukáš Grüner je mi 28 let a pocházím z Ostravy. V roce 1996 jsem měl úraz na horách, po kterém jsem ochrnul na spodní část těla. Před úrazem jsem se věnoval sportu - závodně jsem hrál tenis a rekreačně fotbal. Po úrazu jsem se snažil zpět zapojit nejen do běžného života, ale i do sportovních aktivit. Vyzkoušel jsem stolní tenis, sledge hokej, basketbal. Nakonec jsem vyzkoušel florbal na vozíku a tak mě ten sport učaroval, že ho hraji už 7 let za ostravský klub FBC ABAK Ostrava. Hrají na postu brankáře. Za tu dobu jsme získali dvě bronzové a dvě zlaté medaile. Díky těmto úspěchům jsem se dostal i do florbalové reprezentace České republiky. S ní jsem získal jedno stříbro a jeden bronz na mezinárodních turajích. Sport je můj největší koníček a vášeň. Kromě zmíněného florbalu mám rád hokej, automoto sport, adrenalinové sporty, jízdu na čtyřkolce, řízení automobilu. Dále se rád podívám na dobrý film, rád cestuji a poznávám nové kouty světa, ale i naší malou zem. Dálkově studuji obor speciální pedagogika. Rád si dokazuji, že být na vozíku není překážkou v životě, ale jen malý zádrhel, který se dá překonat. Velmi mě láká dobrodružství jako cesta po slavné Route 66. Byl by to jeden z mých splněných snů.

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

Route 66 expedition

 

Na podzim roku 2007 se začal psát příběh motorkářské odyssey nebývalého rázu – 5-ti letý projektpro vozíčkáře motorkáře Radka Krieglera, který si vytýčil za cíl dovézt vozíčkáře v sedle motocyklu navšechny kontinenty.

 

U zrodu cestovatelského cyklu stáli cestovatelé bavoráčníci, kteří na výstavě Motocykl v roce 2008 zorganizovali první sbírku pro vozíčkáře, aby se mohl dostat na cesty do Maroka. Přidali se také Harlejáři a ti také pomohli zrealizovat při odjezdu vozíčkáře do Maroka nultý ročník jízdy ve prospěch potřebných postavené na principu Love Ride – benefice konané již téměř 30 let v USA v Los Angeles panem Oliverem Shokouh, majitelem dealerství Harley Davidson Glendale. Aktivita, která vznikla na základě Radkova překladu článku o Love Ride a jeho touhy po založení benefice, vyústila v založení MDA RIDE a v roce 2012 Radek realizoval také Autism Ride společně s Oliverem Shokouh.

 

Cestovatelský cyklus Radek realizoval v letech 2008 – 2013 pro 6 vozíčkářů. 3 neohrožení muži a 3 neohrožené ženy se účastnili cest v sedle motocyklu po cestách i necestách celého světa. Radek s nimi projel celkem přes dvacet pět tisíc kilometrů v 16 zemích světa na čtyřech kontinentech, expedice trvaly průměrně 18 až 30 dní. Neobyčejné výkony neobyčejných mužů a žen obdivovali návštěvníci výstav, motocyklových show, čtenáři odborných časopisů i novin. 

 

Radkovi se podařilo vozíčkáře v sedle motocyklu dovézt na marockou Saharu, ale i na nejvyšší průsmyk  světa Khardung La ve výši 5600 m.n.m v Himálaji, do jihoamerických And k jezeru Titicaca nebo na Machu Pichu nebo např. do východoevropských Karpat či na Marmoladu.

 

5-ti letý cestovatelský cyklus bude symbolicky zakončen na matce všech cest – Route 66. Radkův přítel Oliver Shokouh se zároveň stal sponzorem této jízdy – zapůjčí bezplatně motocykl Harley Davidson. Finančně přispěje také pan Vrátný zastupující Bonver, výbavu zajistí Geneze Víti Ryšavého a finančně přispěli Radek a Barbora Krieglerovi,výpravu podpořilo hlavní město Praha. Expedice se pojede od 27.3.2013 do 11.4.2013, celková délka 4500 km na trase Route 66 z L.A. a zpět v půli cesty.

 

Účastník vozíčkář Lukáš Gruner se expedice zúčastní jako spolujezdec za řidičem motocyklu Radkem Krieglerem, doprovodný vůz bude řídit Lukášova snoubenka Michaela. Blízkost Las Vegas zlákala Lukáše a Michaelu k rozhodnutí nechat se oddat v tomto slavném městě…

 

Route 66 byla a je slavnou motorkářskou cestou. Jsme rádi, že vozíčkářský cyklus expedic můžeme zakončit na tak ikonickém místě a na tak ikonickém motocyklu jakým Harley Davidson bezesporu je!

 

Článek a foto je ze stránkyhttp://outdoorsriders-route66.webnode.cz/, kde najdete i více informací a novinky z cesty.

 

 

 

« zpět na výběr